SPÄŤ
Telo

Intímne partie a ich úprava

Od: Jana Vančová 30.8.2018
5 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 5 Tento článok ste už hodnotili
Loading...

Žena chce byť krásna od hlavy po päty – bez výnimky, a to aj „tam dolu“… Časy, keď ženy rôzneho veku bezstarostne odhaľovali  neraz bujný, alebo decentnejší, ale predsa len porast neposlušného ochlpenia vytŕčajúci spod plaviek alebo i spodnej bielizne, sú dávno minulosťou.  Módny diktát je neúprosný a vzťahuje sa aj na úpravu intímnych partií, konkrétne – na depiláciu v tejto oblasti. Intímne partie a ich úprava už dávno nie sú tabu…

Intímne partie

Či sa už rozhodneme odstrániť si chĺpky depilačným krémom, voskom, holiacim stojčekom alebo žiletkou, najzaužívanejšie sú tieto spôsoby:

🎀Bikiny

Tento spôsob je najjednoduchší a najzvládnuteľnejší – odstraňujú sa totiž iba chĺpky, ktoré nezbedne vytŕčajú spod nohavičiek alebo plaviek. Keďže však spodná bielizeň i plavky môžu byť viac vykrojené, treba radšej oholiť viac…

🎀Iba tenký pásik

Necháva sa iba tenký pásik  ochlpenia v strede intímnej partie, ktorý nemá viac ako 2-centimetrovú šírku. Všetko ostatné sa vyholí. Intímne partie a ich najintímnejšia časť sú takto vlastne zvýraznené.

🎀Dohola

Odstraňuje sa kompletne celé ochlpenie z intímnej obasti, čím vzniká dojem nevinnosti a rannej mladosti…

Okrem toho, niektoré ženy zvolia aj menej tradičný „zostrih“ a prekvapia „tam dolu“ chĺpkami vyholenými do tvaru srdiečka alebo iných tvarov, trblietavými kamienkami, alebo chĺpkami zafarbenými napríklad na ružovo…:-)

🎀Aby všetko dobre dopadlo…

Úprava intímnych partií vôbec nie je jednoduchá a  mnohé z nás z vlastnej skúsenosti vedia, že môže byť aj nepríjemná, alebo mať za následok nepríjemné problémy – napríklad porezanie alebo zapálenú pokožku. Ako sa teda takýchto nepríjemností vyvarovať a docieliť vytúžený výsledok?

💕Úpravu intímnej partie by sme nemali robiť v zhone – napríklad ráno pred odchodom do práce – treba si dopriať dostatok času a pokoja.

💕Odstránenie chĺpkov depilačným krémom je vhodné iba na partiu okolo bikín, ale na najintímnejšiu partiu je asi najvhodnejšia žiletka alebo holiaci strojček. Samozrejme, je to vec vkusu a vlastného výberu – niekto uprednostní vosk a radšej než žiletku či vrčiaci strojček znesie bolesť…

💕Pred depiláciou je vhodný kúpeľ (napríklad s pridaním sódy bikarbóny), aby pokožka zvlhla a chĺpky zjemneli.

💕Chĺpky najprv skrátime nožničkami, potom jemne nanesieme penu na holenie, ktorá pokožku zvlhčí a chĺpky zjemní. Opatrne holíme a potom dôkladne opláchneme vodou.

💕Pokožku zľahka osušíme a ošetríme vodou po holení, ale ak sa bojíme podráždenej pokožky, použime radšej antiseptický krém. Pár hodín po odstránení  chĺpkov môžeme na pokožku použiť aj jemný detský zásyp alebo gél s aloe vera.

💕Vždy používajme iba ostrú žiletku a ak sa holíme v intímnej oblasti pravidelne, nečakajme, kým chĺpky narastú – žiletkou sa ľahšie odstraňujú kratšie chĺpky. Ak si chĺpky odstraňujeme voskom, lepšie sa odstraňujú, keď sú trochu dlhšie.

💕 V prípade, že vaša pokožka v intímnej oblasti reaguje po holení žiletkou podráždením, zapálením a vyrážkami, skúste v tejto partii radšej holenie holiacim strojčekom – je oveľa jemnejšie a pokožka po ňom zvyčajne nebýva podráždená. 😛 

A čo ak  sa vám po depilácii objavujú vyrážky?

Aj vám sa už stalo, že ste sa depilovali v oblasti bikín, alebo dokonca v intímnej oblasti, a po depilácii sa na hladkej pokožke objavilo množstvo nepekných vyrážok?  Tak tu je každá dobrá rada drahá! Najlepšie urobíte, ak malý uteráčik namočíte do studenej vody a priložíte ho na štvrťhodinku na postihnuté miesto. Rovnako dobrú službu nám urobí zopár kociek ľadu zabalených v malej osuške a priložených na takto podráždenú pokožku. Po jemnom osušení dôkladne votrieme do pokožky antibakteriálny krém – vhodné sú krémy s obsahom čajovníka austrálskeho alebo také, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú. Pokožka by sa mala rýchlo upokojiť a zahojiť. Na upokojenie pokožky po holení v intímnych partiách je veľmi dobré aj umývanie harmančekovým obkladom a následné ošetrenie pokožky zinkovou masťou, ktorú bežne možno kúpiť v lekárni. Pomáha aj ošetrenie jemným detským zásypom.

womangalérie VŠETKY