Rýchlovka cez internet?

Ženy odjakživa, po stáročia, lákali mužov (veď aj preto ich Príroda vybavila vnadnými krivkami) a muži ich „lovili“. Za posledné roky sa nápadne zmenili aktivity medzi nezadanými mužmi a ženami. V týchto úvahách hľadáme príčiny a aj možné riešenia.

Pomocník alebo diabol – pokušiteľ?

Zoznamovanie osamelých duší mali pred stáročiami na starosti dohadzovačky, potom zoznamovacie kancelárie, po nich zoznamovacie inzeráty a dnes?

Rýchlovka cez internet

Zrýchlenie života vďaka internetu zasahuje aj do našich intímnych vzťahov a tak sa na internete objavujú aj zoznamky, ktoré dokonca už ani nepredstierajú počestnú pomoc za účelom vážneho zoznámenia. Jedna má takýto stručný dotazník:

Otázka č.1:

Mnohé z týchto žien sú zúfalé slobodné matky a podvádzajúce manželky, hľadajúce zábavu. Môžu byť tvojimi susedkami alebo ich možno poznáte. Súhlasíte s tým, že zachováte totožnosť týchto žien v tajnosti?

Otázka č. 2:

Tieto ženy nás požiadali, aby sme nepovolili prístup mužom, ktorí hľadajú „vzťah“. Túžia len po rýchlom sexe. Žiadne vzťahy. Súhlasíte s touto žiadosťou?

Otázka č. 3:

Máte aspoň 24 rokov? Ženy požiadali, aby sme nepovolili prístup mužom mladším ako 24 rokov, kvôli ich minulému hrubému správaniu.

Už tvrdenie z tretej otázky je podozrivé a z druhej z princípu pochybné. Dôvernosť prvých zoznamovacích kontaktov je, naopak, samozrejmosťou. Takže sa na tejto zoznamke niekto pokúša o experiment s akýmisi flirtami naostro. Dôkazom je posledná otázka:

Aký typ vzťahu chcete? (Vyberte až 3 odpovede)

  •    Na jeden večer
  •    Sex pri viacerých príležitostiach
  •    Pravidelný sex
  •    Vážne zoznámenie
  •    Manželstvo

Ako na to?

Viem o prípade muža po rozvode, ktorý si na takejto „erotickej zoznamke“ našiel partnerku, s ktorou je následne v spokojnom dlhoročnom vzťahu už celé roky. Ale poznám aj emancipovanú mladú ženu, ktorá si kvôli prestížnej práci nedokázala nájsť v blízkosti partnera a tak vďaka internetu lietala raz do mesiaca na víkendy z Washingtonu do Londýna za príležitostným milencom.

Koniec-koncov, nebolo od začiatku našej civilizácie lákadlo „nezáväzného“ sexu mostíkom k uloveniu toho pravého ženícha? Akurát, že dlhé stáročia bolo na vážkach, či nie je úspešnejšou taktikou odopieranie sexu až do svadby. Na takú skočil hneď dvakrát aj anglický kráľ Henrich VIII. (o následkoch pre nevesty, ktoré ho takýmto trikom zlákali do manželstva radšej pomlčme). Iste, mnohá sa v tej dobe „prespala“ a potom už išlo o lotériu, či to skončilo svadbou alebo potratom s (pred stáročiami) ohrozením života a v lepšom prípade odsúdením „prespanky“ na okraj spoločnosti.

Dnes žijeme vo svete, kde sa vďaka technológiám skracujú vzdialenosti a zrýchľuje medziľudská komunikácia. Má to byť aj v prípade milostných vzťahov s perspektívou tých partnerských? Aký je váš názor? Alebo ste to zažili, či ešte zažívate? Som zvedavý na vaše ohlasy a skúsenosti.

Gustáv Murín