Typy mužov: Čo prezrádza váš typ o vás?

Každý muž je iný, a predsa existuje niekoľko typov, do ktorých im môžeme rozdeliť – podľa toho, ako sa správajú. Neraz na ich hlavnú črtu prídeme až po čase. Zaujímavé však je aj to, že podľa toho, akého muža si vyberieme a s kým randíme, prezrádza to čosi aj o naše osobnosti.

Typy mužov
https://stock.adobe.com

Aké sú teda typy mužov?

Narcista

Má veľkú charizmu, je úspešný, talentovaný, krásny. Dokáže ľahko upútať pozornosť a najskôr svoje sebectvo šarmantne ukrýva. Po čase však prídeme na to, aký je v skutočnosti.

Ak je takýto muž pre nás ten pravý potom je veľká pravdepodobnosť, že sme taktiež sebeckým typom osobnosti. Samoľúbosť, perfekcionizmus a arogancia sú sprievodnými vlastnosťami.

Emočne nedostupný

Je plný výhovoriek, nerozhodný, hovorí veľa o svojej minulosti, ale cítime, že emočne je uzatvorený. Veľmi skoro povie, že nás má rád, že sa mu páčime, ale stabilný vzťah nehľadá. Vie si nájsť na to milión dôvodov.

Ak náš výber partnera padol práve na tento typ, je pravdepodobné, že sa podceňujeme. Necítime sa hodné lásky, prežili sme mnohé sklamania, ktoré našu hrdosť a istotu výrazne podkopali. Takýto partner nám však v riešení isto nepomôže.

„Nedokončený“ muž

Typy mužov zahŕňajú aj takých, ktorí pripadajú ako neotesaný diamant. Vieme, že potrebuje opraviť, postrčiť, dokončiť. Je ako rozpracovaný projekt.

Ak sa dáme dokopy s týmto mužom, znamená to, že rady „opravujeme“, čo sa dá, pomáhame, riešime za iných. Máme extrémnu trpezlivosť a „súpravu nástrojov“, ktorými sa budeme snažiť „nedokončeného“ muž dať dokopy. Táto vlastnosť však často vychádza z chýb, ktoré sme napáchali vo vlastnom živote. Je to akási kompenzácia, žiaľ, zvyčajne nedopadne ideálne.

Pán dokonalý

Obviňuje nás z vecí, ktoré sa nestali naším zavinením. Hovorí s nami ako s dieťaťom. Kritizuje nás, zastrašuje, kritizuje naše myšlienky, postavu, oblečenie, dokonca i deti. Ak žiada od ostatných pomoc, tak formou vyhrážky.

Ak je tento muž pre nás ten pravý, tak máme problém s udržiavaním emocionálnych hraníc. Snažíme sa ukázať v najlepšom svetle, ale často na úkor vlastných citov a potrieb.