Lunestil® – spánok vašich snov

Spánok patrí k základným potrebám ľudského tela. Bez neho by náš organizmus nedokázal správne fungovať. Spánok umožňuje dostatočnú psychickú i fyzickú regeneráciu, preto by sme jeho dĺžku a kvalitu nemali podceňovať.

V čase, keď spíme, sa zotavuje centrálny nervový systém. Pokiaľ nemá dostatok spánku v zodpovedajúcej kvalite, môžu nastať poruchy pozornosti, zhorší sa myslenie, rýchlosť reakcií a pozornosť, a človek má stále pocit únavy. Znižuje sa tak kvalita života a môžu vznikať závažné psychické ochorenia.

Lunestil

Ak by spánok nebol kvalitný, zhoršoval by sa aj proces učenia, efektívnosť, rýchlosť a presnosť našej činnosti. Spánok sa podieľa aj na procese vylučovania hormónov a je spätý s obranyschopnosťou nášho organizmu.

Väčšina dospelej populácie spí 7 až 8 hodín denne, závisle od veku prípadne zdravotného stavu osoby.  Za normálne sa považuje rozpätie spánku cca. od 4 do 11 hodín.

Lunestil

Nepodceňujte problémy so spánkom a riešte ich.  Vyskúšajte našu revolučnú novinku výživový doplnok Lunestil®.  Lunestil je výživový doplnok s účinnými prírodnými ingredienciami. Nespôsobuje návykovosť, závislosť ani malátnosť, takže ste po prebudení svieži a plní energie – skrátka ako vždy vtedy, keď sa naozaj dobre vyspíte.

Je vytvorený formou duo kapsúl s technológiou oneskoreného uvoľňovania. Obsahuje melatonín, levanduľový esenciálny olej, mučenku a vitamín B6.

Kapsuly boli navrhnuté tak, aby sa ľahko prehĺtali. Vonkajšia kapsula sa rozpúšťa okamžite v žalúdku. Levanuľový olej zabezpečí človeku relaxáciu a vnútorný pokoj. Vnútorná kapsula s oneskoreným uvoľňovaním sa rozpúšťa v črevách.  Mučenka tak spolu s melatonínom a vitamínom B6 zabezpečia odpočinok a spánok bez prerušenie počas celej noci.

✔️ Prináša odpočinok a relaxáciu ešte pred spaním

✔️ Prináša kvalitný a zdravý spánok

✔️ Zlepšuje spánok

10 tipov na zdravý a kvalitný spánok

Niekedy stačí zmeniť pár maličkostí a problémy so spánkom sa stanú minulosťou. Tipy, vďaka ktorým budete lepšie spať:

Lunestil

1. Majte počas dňa dostatok telesnej aktivity.

Dostatok pohybu prospieva telu aj duši. Šport má pozitívny vplyv na kvalitu spánku. Výborné sú rôzne relaxačné športy ako napr. chôdza a joga. Spánku prospeje aj večerná prechádzka na čerstvom vzduchu.

Pred uložením sa na spánok sa vyhnite fyzickej námahe, pretože tá organizmus stimuluje. Ideálne je byť aktívny v popoludňajších a v podvečerných hodinách.

2. Vyhnite sa kofeínu v popoludňajších hodinách

Adenozín sa produkuje v mozgu ako látka, ktorá zaznamenáva, ako dlho ste hore. Ospalí sa cítite, keď adenozín dosiahne vrchol. Práve kofeín tlmí signály, ktoré adenozín vysiela. Najväčší stimulačný efekt kofeínu pocítite už pol hodiny po jeho konzumácii. Až sedem hodín trvá, kým účinok kofeínu klesne na polovicu. Ak pijete kávu napr. o šiestej hodine večer, účinok kofeínu je zrejmý takmer do polnoci.

3. Nepreháňajte to s alkoholom, hlavne pred spaním

Alkohol síce spôsobí uvoľnenie a rýchlejšie zaspatie, ale spánok je prerušovaný, plytký a veľmi nekvalitný.

4. Pred spaním nekonzumujte ťažké pokrmy.

Pre kvalitný spánok nie je vhodný plný, ale ani úplne prázdny žalúdok. Ak pôjdete spať s prázdnym žalúdkom, pocit hladu vám nedovolí zaspať. Ťažké jedlo pred spánkom naopak môže viesť k zlému tráveniu. Vhodné je ľahké jedlo, ale nie úplne pred spaním. Dôležité je, aby organizmus mal čas jedlo stráviť predtým, ako zaspíte.

5. Popoludňajšie zdriemnutie je dobré, ale neodporúča sa po tretej hodine.

Pokles energie v priebehu popoludnia je normálny. V prípade veľkej únavy je vhodný krátky spánok, ale nemal by byť dlhší ako 20 minút a nemal by byť po 15. hodine, pretože by spôsobil problematické večerné zaspávanie.

6. Vyhnite sa modrému svetlu

Hodinu pred uložením sa na spánok pripravte svoje telo na spánok. Vaše biologické hodiny vďaka produkcii melatonínu dajú telu signál, že je čas ísť spať. Vyvarujte sa sledovaniu displeja mobilného telefónu a iných zariadení, ktoré vyžarujú modré svetlo. To dáva telu signál, že je čas bdenia.

7. Do postele sa ukladajte pokojní

Každodenný stres je najväčším vinníkom nespavosti. Pred spánkom si doprajte relax napr. v podobe teplého kúpeľa. Venujte sa pokojným aktivitám, ako je čítanie knihy, počúvanie relaxačnej hudby. Vhodné sú i dychové cvičenia a meditácia. Nájdite si taký spôsob relaxácie, ktorý vyhovuje práve vám.

8. Vytvorte si na spanie optimálne podmienky

Pre kvalitný spánok majte v spálni optimálnu teplotu, tmu a dostatočne vyvetrané. Zo spálne odstráňte všetky rušivé elementy, ako je TV, rádio…

Hodiny umiestnené na viditeľnom mieste môžu byť pre zaspávanie stresujúce. Umiestnite ich tak, aby vás pohľad na ne neznepokojoval.

Zvážte, či nie je vhodný čas na novú posteľ a kvalitný matrac. Nájdite si čas a vyberte posteľ a matrac tak, aby vám vyhovovali.

9. Neprevaľujte sa v posteli

Prevaľovanie v posteli vám zaspať nepomôže. Naopak, budete ešte viac vystresovaní. Na spánok sa uložte preto až vtedy, keď ste naozaj ospalí. Ak nezaspíte do 20 minút, venujte sa nejakej upokojujúcej a monotónnej činnosti, ako je napr. čítanie. Do postele sa vráťte, až keď budete ospalí.

10. Vytvorte si pravidelnú spánkovú rutinu

Pravidelnosť je základom zdravého spánku. Snažte sa udržovať pravidelnú hodinu zaspávania a vstávania, a to aj cez víkend. Vaše telo si na dané časy zvykne, takže budete zaspávať rýchlejšie a budete spať lepšie. Vyhnete sa tým spánkovej deprivácii. Možno si myslíte, že spánkový deficit dospíte cez víkend, ale to je omyl. Ak budete spať v sobotu a nedeľu dlhšie, bude sa vám v pondelok horšie vstávať.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach