Schudla som kvôli džínsom

Hovorí sa, že pri chudnutí je najdôležitejšia dobrá motivácia. Renatina visela priamo v skrini. Keď potom stretla človeka, ktorý jej podal pomocnú ruku, za pár mesiacov zhodila kilá, ktoré naberala 10 rokov.

Schudla som

Definitívne rozhodnutie

Pracujem ako nechtová dizajnérka a všimla som si, že jedna moja zákazníčka prichádza na každú návštevu čoraz štíhlejšia. Keď som sa dozvedela, že pod jej dohľadom schudla i moja kamarátka 9 kg, definitívne som sa rozhodla, že to tiež skúsim. Keď vidíte na vlastné oči, že sa to dá, máte oveľa väčšiu odvahu a hlavne dôveru, že to takisto zvládnete.

Schudla somRenata, 42 rokov, manikérka
PRED:
Váha 69 kg
PO:
Váha 59 kg

Diétny expert

Túžba schudnúť prichádzala s prvými jarnými slnečnými lúčmi každý rok už od mojich 32 rokov. V tom čase som zistila, že metabolizmus už nepracuje tak ako kedysi a zhodiť kilá už nie je také jednoduché. Stala som sa expertom na chudnutie a vyskúšala všetko možné – oddelenú stravu, diétu podľa krvných skupín, počítanie kalórií, Atkinsovu diétu i vegetariánstvo. O desať rokov som mala o desať kíl viac.

Džínsová motivácia

Impulzom, ktorý ma prinútil chudnúť, boli obyčajné džínsy. Milujem džínsy všetkých farieb a strihov, ale keď máte veľkosť 42, výber je oveľa ťažší. Tie, čo máte doma, neoblečiete, iba ak by ste si dali na gombík gumičku, a tie, čo si chcete kúpiť, vyzerajú dobre tak do veľkosti 38. Nákupy oblečenia, ktoré predtým bývali mojím koníčkom, sa teraz zmenili na horor. V kabínke som pravidelne dostávala hysterický záchvat, jednak preto, že som nohavice natiahla len ku kolenám, a potom z toho, čo som videla v zrkadle.

Schudla somOpuchy nôh

Obrátila som sa teda na svoju zákazníčku, ktorá začala pracovať ako výživová poradkyňa a inštruktorka spinningu, a tá mi pomohla. Súčasťou bolo dodržiavanie pitného režimu. Pila som 3 litre čaju a vody denne a vďaka tomu sa mi celkom stratili problémy s opúchaním nôh, ktoré ma trápili už niekoľko rokov. Úžasné!

Desať kíl dole

Najviac som chudla prvé dva mesiace, čo bolo veľmi povzbudzujúce. Na váhe som strácala priemerne asi 3 kg za mesiac a celkovo som schudla presne 10 kg, ktoré som nabrala počas desiatich rokov.

Udržiavací jedálniček

Aby som si váhu udržala, snažím sa stále dodržiavať zdravý jedálniček. Nie vždy sa to dá na 100 %, ale vďaka tomu, že som sa naučila jednotlivé položky svojho menu obmieňať, väčšinou sa to podarí. Raňajkujem kokteil – jednoduché, rýchle a vždy po ruke, aj keď je prázdna chladnička. Desiatujem jogurt alebo ovocie, na obed si dávam šalát s tuniakom alebo šunkou, popoludní olovrantujem celozrnné pečivo so syrom Lučina a večer už jem len mäso so zeleninou.

Moja láska bicykel

Poskakovanie v telocvični nie je pre mňa. Nikdy som necvičila a ako dieťa som bola veľmi chorá a často oslobodená od telocviku, a tak to zostalo. Pred tromi rokmi som začala bicyklovať a zistila som, že to je ten pravý pohyb pre moju povahu. Jazdíme s kamarátkami do prírody, ktorú mám veľmi rada.

Schudla som

Postoj okolia

Samozrejme, že ma teší, keď mi zákazníčky vravia, ako mi to pristane a že som krásne štíhla. Inak sa však postoj okolia ku mne nezmenil. To by ma asi mrzelo. Našťastie mám okolo seba ľudí, pre ktorých je dôležité, aká som, a nie ako vyzerám. Ale komu by sa nepáčili obdivné pohľady a pochvaly okolia. Som však rada najmä kvôli sebe, a nie ľuďom naokolo.

Buď pripravený!

Moja rada na záver? Buďte vždy pripravení na nasledujúci deň. Najviac chýb totiž človek urobí vtedy, keď si nestihne nakúpiť potrebné potraviny a potom improvizuje. Vtedy si raz-dva poviete, že pre jedenkrát sa nič nestane, lenže to „pre jeden raz“ sa môže opakovať trikrát týždenne, a to je už zlé.

Info:

Tiež sa vám podarilo schudnúť? Ak sa rozhodnete podeliť sa s nami i čitateľkami o svoje zážitky a najmä spôsob, ako ste dosiahli vysnívanú postavu, napíšte nám a my sa s vami spojíme: dieta&mfs.sk
Renate za jej odvahu, ale aj skvelú motiváciu pre ostatných, posielame malý darček.

Pavla Maříková

mfs