Jesenný wellness

Chcete sa cítiť v pohode? Kto by nechcel, všakže? Najmä teraz, počas chladných a sychravých dní, keď dni sú čoraz kratšie  a večery stále dlhšie a dlhšie, je veľmi dôležité, aby naše telo a duša boli v harmónii a aby na nás nesadali depresívne nálady.

Skúste si vyčariť pohodu a jesenný wellness nasledovne:

Jesenný wellness

♥ Oblečte si pohodlné domáce oblečenie a ľahnite si na chrbát – najlepšie na mäkkú podložku. Pohodlne ležte na chrbte a pomaly otáčajte hlavu striedavo vľavo a vpravo. V miestnosti by malo byť príjemne teplo.

♥ Ak sa chceme upokojiť, dôležitá je nežnosť.  Veď si len spomeňte, aké príjemné je, keď vás niekto pohladká po tvári! Pohladkať po tvári sa však môžete sami. Tento malý upokojovací rituál si môžeme dopriať hoci aj každý večer po tom, ako si umyjeme a nakrémujeme tvár.  Položíme si dlane na oči a čelo, oči máme zatvorené a zopár minút sa snažíme sústrediť iba na svoje dýchanie (dýchame zhlboka!. Občas si môžeme jemne jemným tlakom premasírovať spánky a striedavo zase líca pod lícnymi kosťami.

♥ Máte stuhnuté ramená? Skúste toto ľahké cvičenie: Zdvihnite ramená vysoko (až k ušiam), zadržte v tejto polohe, zhlboka sa nadychujte a vydachujte a pritom krúžte ramenami.

♥ Nielen chrbtica, ale celé naše vnútro sa uvoľní a naberie energiu, ak nám chrbát hladká človek, ktorý nám je milý a blízky. Ak niekto taký nie je poruke, jednoducho sa pevne oprime o stenu, alebo – ak je pekné počasie a sme vonku – o strom.

Tak čo poviete na náš jesenný wellness?

Foto: dreamstime.com