Upevnite si vzťah

Trénovať s partnerom môže byť skvelý spôsob ako posilniť váš vzťah a zároveň aj vaše telo.

Som vydatá 14 rokov a mám 4 deti, takže si asi viete predstaviť, že nájsť nejaký spoločný čas iba pre mňa a môjho manžela je takmer nemožné. No jeden večer počas týždňa ideme s mojim manželom na spoločnú jogu. Vtedy sa cítim nabitá energiou a necítim potrebu si pozerať telefón alebo kontrolovať, či som cez deň stihla všetky veci, ktoré som mala v pláne. Myslím, že to môže byť čiastočne spôsobené aj prirodzeným uvoľňovaním endorfínov počas cvičenia a samozrejme aj skutočnosťou, že sa snažíme s mojim manželom spolu tráviť čo najviac času. Vzťahy si vyžadujú veľa práce, hlavne ak obaja máte veľa pracovných záväzkov. Keď však správne vyvážite čas strávený spolu, zlepšíte si náladu a aj svoje sebavedomie.     

Upevnite si vzťah

Tu je niekoľko mojich tipov, ktoré vám pomôžu posilniť váš vzťah:

Vyhnite sa spoločnému priberaniu:

Pri dnešnom rýchlom životnom štýle je občas ťažké nájsť nejaký čas pre seba a svojho partnera. Často si musíme vyberať medzi tým, či sa budeme venovať jeden druhému alebo sa postaráme o svoje osobné potreby. Toto rozhodovanie môže spôsobiť nezhody vo vzťahu, a ak sa vzdávame aj svojho času na cvičenie, môžeme zaznamenať aj nárast váhy.

Využite silu endorfínov

Ak sa posnažíte cvičiť so svojim partnerom, nielenže posilníte váš vzťah, ale aj svoje telo. Choďte spolu do telocvične alebo na prechádzku a využite svoj čas konštruktívne. Navyše budete jeden druhému pripadať atraktívnejší vďaka endorfínom.

Zabudnite na technológie

Tým, že budete spolu s partnerom cvičiť, budete mať spoločné ciele týkajúce sa vašej fyzičky. Dôležité je, aby ste pri cvičení odložili všetky svoje technologické vymoženosti a venovali sa spoločnej konverzácii a trochu priateľskej súťaživosti.

Budujte dôveru

Ak sa napríklad od svojho partnera naučíte novej zručnosti, môže to váš vzťah iba posilniť. Budujete si dôveru a isté fyzické spojenie vďaka tomu, že si navzájom pomáhate pri cvičení, čo pozitívne ovplyvní aj váš vzťah mimo telocvične.

Keď si nabudúce budete plánovať ďalšiu schôdzku, porozmýšľajte nad nejakou spoločnou zábavnou aktivitou. Jedným z mojich obľúbených porekadiel je: “Pár, ktorý spolu cvičí, spolu aj zostane.”

-sc-

Save