Trápi vás nespavosť? Pomôžte si prírodou!

Počuli ste už o adaptogénoch? Adaptogény sú špeciálne rastlinné produkty alebo bylinky, ktoré pomáhajú nášmu telu zvládať stres. Zabraňujú negatívnym prejavom stresu, ktorý škodí nielen našej psychike, ale aj vnútorným orgánom, imunite a celkovému zdravotnému stavu. Stres často zasahuje aj do nášho spánku, preto môžu byť adaptogény skutočne dobrým pomocníkom.

nespavosť
https://stock.adobe.com

Mnohí z nás v snahe o lepší spánok siahajú po rôznych liekoch na spanie alebo upokojenie. Žiaľ, výsledkom ich užívania je často únava a neschopnosť sústrediť sa na druhý deň, znížený výkon v práci či bolesť hlavy. Okrem toho môžu spôsobiť závislosť, čo určite nechce nikto z nás. Preto je omnoho lepšie nespavosť riešiť prírodnými spôsobmi.

Viete, ktoré adapogény vám pomôžu na nespavosť?

Ashwagadha

Táto staroindická ajurvédska bylina upokojuje, dodáva energiu, stimuluje štítnu žľazu, podporuje nadobličky. Používa sa i proti nervozite, pocitom napätia, znižuje vylučovanie stresového hormónu kortizolu, čím podporuje lepší spánok. Pôsobí tiež proti depresii a pomáha pri prevencii a liečbe rakoviny.

Schisandra

Táto listnatá drevina pochádza z lesov severnej Číny a ruského Ďalekého východu. Plody sa používajú v tradičnej čínskej medicíne, pretože obsahujú antioxidanty a vitamín C. Zároveň pomáha riešiť nespavosť. Látky, ktoré obsahuje tiež podporujú trávenie, zdravie dýchacích ciest a prispievajú k prečistenie organizmu.

Eleuthero

Eleuthero je ázijská bylina, ktorá sa celé stáročia používa ako liečivý prostriedok ľudového liečiteľstva. Zmierňuje stres, upokojuje nervový systém, podporuje zdravý a kvalitný spánok bez prerušenia. Pomáha aj vtedy, ak máte za sebou prebdenú noc alebo ste sa nevyspali kvalitne. Zlepšuje schopnosť sústrediť sa, dobije energiu a pomôže vám úspešne prejsť nevyhnutnými povinnosťami.  

Vedci sú presvedčení o tom, že o adaptagénoch budeme najbližšie roky ešte veľa počuť. Nakoniec, sú látky rastlinného pôvodu, ktoré pomáhajú organizmu vylučovať z tela škodlivé látky a harmonizujú ho do rovnováhy. Takýto účinok je čoraz vyhľadávanejší, navyše nemajú vedľajšie účinky.