Lásku nemožno minúť

Lásku nemožno minúť

Skúšali ste aj v tom najkomplikovanejšom človeku hľadať lásku? Niekedy stretneme človeka, u ktorého ju ani za ten svet nevieme objaviť.  Bude to aj preto, že pre niekoho je bezpečnejšie nedať lásku najavo, aby nebol zraniteľný. Každý z nás zažil, ako láska bolí. A každý z nás tiež zažil, ako povznáša. A niekedy sa obávame, či nám lásky zostane dosť, keď ju budeme štedro rozdávať. Našťastie, pri láske platí skvelá zákonitosť: lásku nemožno minúť.

Lásku nemožno minúť
fotolia

Neraz tajný poklad

Lásku nosíme ukrytú v očiach, preukazujeme ju cez svoje zručnosti a skutky, vyžarujeme ju  svojím žitím… Máme jej na rozdávanie, keď máme radi seba. Je v každom z nás, a býva v rôznych podobách. Na láske je fascinujúce to, že sa nikdy nedá rozdávaním minúť. Čím viac jej dávame, tým viac nám zostáva. Stačí si byť plne vedomý toho, že láska je súčasťou našej podstaty, je do nás votkaná a sme z nej stvorení.

Potrebujeme jej veľa

Všeobecnej láske k ľuďom a medzi ľuďmi dali Starí Gréci názov AGAPÉ. Čím menej je v spoločnosti agapé, tým väčší priestor má závisť, neznášanlivosť, netolerantnosť, nenávisť… Preto má zmysel lásku rozdávať, vyžarovať, vytvárať…, hlavne bez podmienok. Žiadne ak/tak:  Ak sa budeš takto správať, tak ťa budem mať rada. Na lásku netreba spĺňať nijaké požiadavky. Ona vo svojej nesebeckosti nič nevyžaduje. Iba otvorené srdce a odvahu.

Do každodennosti

Ben Carson má pre nás dobrý tip na to, ako cieľavedome pestovať láskyplný postoj: “Na svete neexistuje bezcenný človek. Keď sa správate k ostatným ľuďom láskavo, budú rovnako zaobchádzať aj s vami. Nezabudnite, že ľudia, ktorých stretávate cestou hore, sú tí, ktorých uvidíte ešte raz – keď pôjdete dole.”

Janette Šimková  pomáha hľadať odpovede na otázky súvisiace s rozvojom vašej osobnosti

www.lifekoucing.sk