Sviatočné cupcakes

Doba prípravy 40 minútEnergia: 402 kcal.Náročnosť

Suroviny na Sviatočné cupcakes ( vystačí na 12 porcií ):

Na cesto: 2 vajcia, 125 g zmäknutého masla, 100 g cukru, 250 g hladkej múky, 1 KL kypriaceho prášku do pečiva, 5 PL vlažného mlieka, jahodový alebo ríbezľový džem

Na krém: 150 g zmäknutého masla, 70 g práškového cukru, 3 PL rumu

Na ozdobenie: 1 balenie Fondánu Dr. Oetker, Tubička gélová strieborná Dr. Oetker, Tubička gélová zlatá Dr. Oetker, Zdobenie 4 druhy zlaté/strieborné

Okrem toho potrebujeme: formu na pečenie muffinov, papierové košíčky, okrúhlu formičku na vykrajovanie s vlnkovým okrajom

 Sviatočné cupcakes

Postup:

Na prípravu cesta vyšľaháme v mise elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni dohladka vajce, maslo a cukor. Pridáme múku zmiešanú s kypriacim práškom a mlieko a dôkladne spracujeme do hladkého cesta.

Do formy na muffiny alebo na plech vložíme papierové košíčky. Plníme cestom asi do dvoch tretín košíčka. Do každého košíčka, do stredu cesta, pridáme 1 KL džemu. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 160 °C
Teplovzdušná rúra: 140 °C
Plynová rúra: stupeň 2
Doba prípravy: asi 20 minút
Doba pečenia: asi 20 minút

Po upečení necháme muffiny vychladnúť. Na krém vyšľaháme elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni zmäknuté maslo s cukrom a za stáleho miešania po lyžičkách pridávame rum.

Fondán vyvaľkáme váľkom na pracovnej ploche na plát tenký približne 3 – 4 mm a formičkou na vykrajovanie vykrajujeme ozdobné kolieska s priemerom muffinov.

Muffiny zľahka potrieme krémom, položíme fondánové koliesko a jemne pritlačíme.

Tubičkou striebornou a zlatou a zdobením ozdobíme podľa vlastnej fantázie. 

Tip:

Tubičku zlatú a striebornú môžeme ľubovoľne kombinovať so zlatými a striebornými perličkami a guľôčkami alebo s neónovými gélovými tubičkami s ligotavým efektom. Fantázii sa medze nekladú. Vyskúšajte, určite zožnete úspech J.

Namiesto džemu môžete do stredu muffinov pridať čerstvé ovocie.

Hodnotenie múčnika:

Slávnostné cupcakes su ideálne na svadobnú hostinu alebo zásnuby, vianočnú oslavu alebo na akúkoľvek slávnostnú príležitosť, kde chcete oslniť.

Nutričné hodnoty:

 
  na porciu / kus na 100 g / ml
Energia  1688 kJ / 402 kcal  1919 kJ / 457 kcal
Tuky  20 g  23 g
Sacharidy  45 g  51 g
Bielkoviny  2,6 g  2,9 g

Zdroj: Dr.Oetker