SPÄŤ
Vzťahy a láska

Ako zistiť, či vás emocionálne nezneužíva?

Od: Henrieta Karabova 22.10.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Tieto návyky ničia aj dlhodobé páry

Fyzické zneužívanie je ľahko rozpoznateľné, psychické a emocionálne podstatne menej.  Dlhé roky sa môže zdať ide o nevinnú hru a nakoniec zistíme, že sme obeťou emocionálnych útokov alebo psychického vydierania.

emocionálne nezneužíva

Ako ho odhaliť čo najskôr?

Emocionálne zneužívanie môžeme trpieť aj roky, bez toho, abysme ho jasne definovali. Zvyčajne sa totiž odohráva medzi štyrmi stenami,a teda ani ďalšia osoba ho nemôže spozorovať. Takéto správanie môže zahŕňať kritiku, urážanie, obviňovanie, odmietanie náklonnosti, ponižovanie,znevažovanie, prípadne aj kontrolu na peniazmi partnera, jeho trávením voľnéhočasu a oblečenia, ktoré nosí.

Toto sú toxické návyky, ktoré môžu odhaliť emocionálne zneužívanie zo strany partnera:

💔 Odmieta prevziať zodpovednosť za svoje správanie

On nikdy nie je ničomu na vine, zo všetkého obviňuje vás. Klame, manipuluje vami, snaží sa prekrútiť skutočnosti, tak, aby =sa zbavil viny a zodpovednosti.

💔 Najskôr sa prejaví ako milý, pozorný a láskyplný

Robí to len preto, aby nás „namotal“ a keď vidí, že sme mu na všetko naleteli, pomaly odhaľuje svoju pravú stránku a priťahuje nám opraty. Pozor, zvyčajne títo muži bývajú aj extrémne žiarliví, čo nám dajú pri prvej príležitosti jasne vedieť.

💔 Podkopáva naše silné stránky a minimalizuje úspechy

Dokonca sa z nich môže vysmievať. Nič, čo sme dokázali nie je hodné obdivu, odmieta uznať a prijať naše názory, nikdy nemáme pravdu. Veľmi často nás raní vyjadreniami: „si priveľmi citlivá“ alebo „bláznivá“, či „nechápavá“.

💔 Netoleruje náš nesúhlas

Partneri, ktorí emocionálne zneužívajú toho druhého nedokážutolerovať jeho nesúhlas s tým, čo povedali, čo urobili, čo si myslia… Akmáme protichodnú myšlienku, považuje to za osobný útok na jeho osobu a takaj reaguje. Častým znakom emocionálneho zneužívanie je, že práve osoba, ktoráho robí si myslí, že je obeťou takéhoto správania.

💔 Ospravedlňuje svoje zneužívajúce správanie

Obhajuje ho, chráni sa tým, že my sme si na neho niečo vymysleli alebo že je stresovaný, unavený a podobne. Týmto sebaobhajovaním dáva vlastne mozgu súhlas na to, aby so zneužívaním pokračoval aj naďalej.

💔 Snaží sa odrezať nás od rodiny, kamarátov

Emocionálne zneužívajúci partner sa toho druhéhosystematicky a zámerne snaží oddeliť od ľudí, ktorí mu dávajú podporu: odpriateľov, rodiny, kolegov. Chce, aby jeho obeť bola plne závislá od nehoa aby nemala žiadnych svedkov či ochrancov, ktorí by mohli mať podozrenie,že ju zneužíva.

-sz-

Čitateľská súťaž o pánsku kozmetiku Men & Airplane !!!

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a piatich z vás vyžrebujeme a odmeníme. Víťaz získa balíček pánskej kozmetiky Men & Airplane v hodnote 50 €. Balíček obsahuje:

🦋Pánsky sprchovací gél a šampón 2 v 1 s bylinným komplexom

🦋Delikátny silný čierny pánsky čaj s červeným korením a chmeľom

🦋Balzam po holení s bylinným komplexom, panthenolom a kyselinou hyalurónovou

🦋Toaletná voda MEN & Airplane

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Ďalšie skvelé produkty pre mužov nájdete na www.manufaktura.sk

Už dávno neplatí, že ku kúzlu muža patrí zanedbaný vzhľad. Aj muži sa majú o svoju pleť a zovňajšok starať a je dobre, že väčšina z nich túto skutočnosť už pochopila. Mužská pleť sa ale od tej ženskej dosť líši. Ako teda vybrať tú správnu kozmetiku pre vášho muža?

Doba sa mení a s ním aj vnímanie krásy a starostlivosť o naše telo. Ženy mali v minulosti vždy bližšie k tomu sa krášliť, vyzerať lepšie, maskovať svoje nedostatky. Starať sa o svoje telo a vlasy. Muži tomu až donedávna neprikladali žiadny význam. Doby, kedy sme všade počúvali, že „správny muž má trošku smrdieť“ sú našťastie preč.

Česká kozmetická značka Manufaktura to vie, a preto sa rozhodla potešiť pánov s novou limitovanou kolekciou svojich najobľúbenejších produktov. Okrem nového retro dizajnu s lietadlom pridala Manufaktura aj úžasné vône, ktoré očaria nejednu ženu.

Ďalšie skvelé produkty pre mužov nájdete na www.manufaktura.sk.

womangalérie VŠETKY