SPÄŤ
Vzťahy a láska

Túži po intímnostiach menej ako vy?

Od: Henrieta Karabova 3.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Čo robiť, ak má partner slabšiu chuť na intímnosti?

Netreba zdôrazňovať, že súčasťou kvalitného partnerského vzťahu je aj dobrý intímny život. Ak to nefunguje tam, zvyčajne to nebude fungovať ani inde. Nie každý však má rovnaké libido a tiež nie je pravda, že muži vždy túžia po častejších intímnostiach ako ženy. Čo robiť, ak váš partner túži po milovaní menej často ako my?

po intímnostiach

Chuť na milovanie sa mení

Odmietnutie nie je príjemné, ako pre muža, tak pre ženu. V niektorých obdobiach môžu mať  ženy a muži v dlhodobých vzťahoch rozdielny sexuálny apetít, problém je, ak sa nevedia zosúladiť. Na zmenu sexuálnej túžby negatívne vplývajú rôzne faktory, najčastejšie ide o zmeny hormonálnych hladín, výkyvy hladiny cukru v krvi, depresie. Chuť na intímnosti znižujú aj ďalšie momenty: pribratie, stres, únava, úzkosť, problémy s erekciou, či obavy z tehotenstva. 

Čo robiť, ak máte s partnerom rozdielnu túžbu?

Prijmime to ako fakt

Každý človek je iný a preto máme aj odlišné libido. To sa navyše v priebehu rokov môže meniť pod vplyvom rôznych okolností, ktoré sme spomenuli vyššie alebo ochorení, či liekov. To nie je dôvod na to, aby ste sa hneď navzájom obviňovali. V takomto prípade terapeuti odporúčajú nájsť kompromis, či dať si pauzu a podporiť citové zblíženie.

Nájdime problém a riešme ho

Nechuť mužov na intímnosti veľmi často súvisí s nedostatočnou erekciou alebo neschopnosťou udržať erekciu. Vtedy sa zvyknú vyhýbať milostným hrám. Dnes už existujú možnosti ako tento stav liečiť, preto je dôležité, aby sme naviedli partnera na návštevu odborníka. Ženy sa zase intímnostiam vyhýbajú, keď pri nich pociťujú bolesť. I v tom prípade je treba zistiť príčinu. Zvyčajne je za tým nedostatočné vlhčenie, čo sa dá vyriešiť použitím lubrikantu.

Aj niektoré lieky môžu znižovať chuť na milostné hry. Ak máme podozrenie, povedzme to svojmu lekárovi, je možné, že nájde alternatívu, ktorá nezasiahne do intímneho života.

Buďme empatickí

Ak partner nechce milostný akt tak často ako my, môžeme to vnímať ako sklamanie, môžeme byť nahnevaní, frustrovaní. Porozprávajme sa s partnerom, pričom udržujme očný kontakt a nechajme ho vysvetliť jeho pocity bez prerušenia. Vyjadrujme sa empaticky – len tak nájdeme riešenie.

Venujme pozornosť partnerovi

Milostný akt nie je jediný spôsob, ako byť partnerovi blízkou osobou. Pestujme fyzický kontakt aj na inej báze: objatia, bozky, masáž.

Nájdime odbornú pomoc

Ak je situácia s intímnym spolužitím pre nás stresujúca a vzťah sa stal kvôli nej napätým,  najlepšie spravíme, keď vyhľadáme odborníka. Sexuológ alebo sexuálny terapeut mnohokrát lepšie vyrieši problém páru ako pár samotný. Tretia osoba vidí veci z nadhľadu.

-sz-

womangalérie VŠETKY