Keď svetlo lieči…

O účinkoch polarizovanej svetelnej terapie sa toho už skutočne nemálo popísalo a napriek tomu, ešte stále veľa ľudí netuší, aké blahodarné všestranné účinky môže mať na naše zdravie a čo všetko pomocou svetelnej terapie možno liečiť.

svetlo lieči

Pripomeňme si, že polarizovanú svetelnú terapiu vypracovala v Budapešti Dr. Márta Fenyo, biofyzička, laserová špecialistka a vynálezkyňa, ktorá skúmala vplyv mäkkého laseru na vredy predkolenia a na kŕčové žily. Výsledky boli výnimočné, a tak začala experimentovať s laserovým lúčom, aby zistila, ktorá jeho zložka je zodpovedná za proces hojenia. Odpoveďou bolo polarizované svetlo. Napokon prišla k záveru, že svetlo má najpriaznivejšie účinky vtedy, ak je polarizované a zahŕňa celé spektrum. Na základe výskumov dnes už vieme, že polarizované svetlo má analgetický, protizápalový, aj biostimulačný účinok.

Pri akých ochoreniach a zdravotných problémoch môže pomôcť Biolampa MediLight?

svetlo lieči

Polarizačnú biolampu MediLight používa už niekoľko rokov vo svojej lekárskej praxi  aj Dr.Deák Sándor, ktorý tento prístroj používal nielen v oblasti interných ochorení, ale aj pri traumatologických, chirurgických, dermatologických, oftalmologických, ušno-nosno-krčných, neurologických a iných problémoch. Okrem toho, kolorterapia má obrovský význam aj v chladnejších mesiacoch, alebo kedykoľvek, keď je menej slnka. Pomáha aj proti depresiám a únave.

Liečebnú lampu s polarizovaným svetlom je možné využiť ako prevenciu proti chorobám a tiež ako doplnkovú liečbu. Možno ju využiť takmer pri každej chorobe, či už pri jej liečbe, prevencii, alebo pri doplnkovej terapii. Okruhy jej využitia sú skutočne veľmi široké a všetky oblasti ani vymenovať nemožno, pretože ňou možno liečiť skutočne takmer všetko: alergiu, cukrovku, bolesti hlavy, ekzémy, bolesti chrbtice, končatín, problémy pri nachladnutí, vrátane kašľa, nádchy, problémy očí, uší, bolestivé jazvy, popraskané cievky na tvári, afty, opary, akné, celulitídu, psoriázu, plesňové ochorenia, pásový opar, zápaly kĺbov, problémy s erekciou, frigiditu, menštruačné ťažkosti, neplodnosť, zápaly prsníkov, modriny, preležaniny, Parkinsonovu chorobu, svalové kŕče, problémy s prostatou, nízky i vysoký krvný tlak, vypadávanie vlasov a podobne.

Zopár príkladov na využitie polarizačnej biolampy MediLight…

svetlo lieči

Ako na vrásky?

Nezávisle od veku sa vrásky môžu objavovať na tvári aj u ľudí, ktorí sa zdržiavajú veľa na slnku, u fajčiarov, aj u pacientov s oslabeným imunitným systémom, či u tých, ktorí, ktorí veľa pracujú pri počítači.

Ošetrenie:

 1. Postihnutú časť pokožky ošetríme jemným čistiacim mliekom.
 2. Postihnuté časť pokožky osvetľujeme bodovito 6 – 6 minút.
 • Na pleť nanesieme krém proti vráskam a jemne ho vmasírujeme.

Tento postup opakujeme 1 – 2-krát denne.

Dôležité upozornenie: V každom prípade používajme pravidelne! Svetlo lieči a výsledok sa prejaví už po dvoch týždňoch.

Farebná terapia:

 1. 10 minút osvetľujeme oranžovou farbou, skenujeme celú tvár.
 2. Krémom proti vráskam jemne masírujeme tvár.
 3. Znova 10 minút skenujeme celú tvár oranžovou farbou.

Opakujeme 2-krát denne.

Bolesti chrbta, bolesti krížovej kosti, Ischias

Ošetrenie:

 1. Ľahneme si na bok tak, aby sme svoj chrbát držali rovno a aby sme ho odbremenili.
 2. 16 – 20 minút priamo osvetľujeme bolestivú oblasť na obidvoch stranách chrbtice.
 • Ak nás bolí celý chrbát, osvetľujeme ho bodovito – 6 – 8 minút.
 • Opakujeme 2-krát denne.

 Farebná terapia:

10 – 15 minút skenujeme svetlom s modrou farbou, v prípade bolesti drieku fialovou farbou, na oboch stranách chrbtice.

Opakujeme znovu po hodine a následne večer, takisto 2-krát.

Reumatoidná artritída R.A.

Toto chronické zápalové multisystémové ochorenie postihuje kĺby.Zvyčajne sa prejavuje v období nad 35. rokom života. Nastáva deformácia v malých kĺboch ruky, neskôr sa zapália aj veľké kĺby (najčastejšie koleno, lakeť, zápästie). Časté je aj rednutie kostí. Choroba vyžaduje starostlivosť po celý život. Liečebná lampa  s polarizovaným svetlom je v prípade tejto choroby veľmi dôležitým doplnkovým ošetrením, tak isto, ako aj masáž.

Ošetrenie:

 1. 10 minút svietime bodovito na malé kĺby deformovanej ruky.

Na kolenné, lakťové a zápästné kĺby 6 – 6 minút, z oboch strán.

Opakujeme po polhodine.

Dôležité:

Keďže tuhosť v kĺboch sa prejavuje najčastejšie v ranných hodinách, ošetrenie je účinné vykonávať ráno. Pred ošetrovaním liečebnou lampou s polarizovaným svetlom sa odporúča vykonať masáž. V prípade rednutia kostí sa odporúča ošetrenie po celej chrbtici bodovito 4 – 4 minúty.

Farebná terapia:

 1. Skenovanie žltou farbou na obidve ruky 10 – 10 minút, ako aj na ostatné postihnuté oblasti.
 2. Skenovať oranžovou farbou obidve obličky 6 – 6 minút.

Potom 6 minút pôsobíme na stredný bod medzi pažerákom a pupkom (solar plexus) oranžovou farbou.

Opakujeme po polhodine. Ošetrovanie sa odporúča pravidelne  po 2 – 3 dňoch , po zlepšení 2 – 3-krát týždenne.

Samozrejme, toto je iba zopár príkladov, ako možno Biolampu MediLight využiť pre svoje zdravie či zlepšenie a úpravu zdravotného stavu, krásu a celkový pocit pohody. Viac informácií o možnostiach využitia tejto polarizačnej lampy, ako aj to, ako Biolampu MediLight aplikovať pri rôznych zdravotných problémoch, získate na:

www.medilight.sk

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a zapojte sa do súťaže. Traja z vás vyhrajú knihu Liečba svetlom a farebnou terapiou.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Výhercovia:

 1. Janka Krivá
 2. Ľubica Petrášová
 3. Enikó Pásztor