SPÄŤ
Škola sebarozvoja

Neodolateľná príťažlivosť vďaka zaľúbeniu sa do seba

Od: Jana Vančová 2.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vnútorná krása je niečo, čomu niekedy pripisujeme menší význam, hoci má na svedomí naše oslňujúce vyžarovanie. Predpokladáme, že nás väčšmi rozžiaria vymoženosti „estetickej chémie“, ale to hravo prebije zaľúbenosť. Ani ten najlepší „antiage krémik“ nám tak nenapne pleť, ako euforické nadnášanie sa z vplyvu pozitívnych emócií. Skvelá správa je, že zaľúbiť sa môžeme aj sami do seba. A potom si užívať neodolateľnú príťažlivosť.

Neodolateľná príťažlivosť

Milovať samých seba a byť okúzľujúci

Znie to nemožne? Len si predstavte, ako na vás ľudia reagujú, keď ste v pohode a dobrej nálade. Pozerajú na vás ako na niekoho, kto je šťastný a uvoľnený. A tým aj atraktívny. Tú vašu pozitívnu energiu chcú aj oni.

Je veľa spôsobov, ako môžete sami sebe dokazovať, že ste hodní lásky, a tým sa „skrášľovať“. Mám zopár tipov, ktoré vám pomôžu odpratať z cesty rušivé vplyvy, ktoré vám bránia prechovávať obdivné pocity voči sebe.

Kóma z porovnávania

Porovnávať sa je dovolené iba sami so sebou a s tým, čo ste už dosiahli a čo sa vám podarilo. Zmyslom je tešiť sa z vlastného pokroku, nie naháňať ten cudzí. Všímať si, aký kus cesty ste prešli a čo ste do neho všetko vložili.

❤ Denne si udeľte Nobelovu cenu za pozitívnu sebamotiváciu.

Rušivé slovné spojenia – zrušiť ich!

Čo ste v detstve na svoju adresu často počúvali a teraz vás to brzdí? Mohlo to byť napríklad: Človek nedostane nič zadarmo. A tak čakáte, že nič len tak nedostanete. Lenže darovať a byť obdarovaný spôsobuje radosť – veď aj život ste dostali do daru.

Stavte na zázračné pravidlo: úspešní ľudia sú úspešnejší než iní nie preto, že by zažili menej neúspechov, ale preto, lebo to častejšie skúšajú.

❤ Čo budete skúšať častejšie?

Postupné približovanie k sebe = približovanie k sebadôvere

Vystavovať sa novým skúsenostiam posilňuje obraz toho, že dokážete konať a reagovať inak – ako ten nový človek, ktorého v sebe vytvárate, a ktorý si verí, lebo má prečo.

❤ V ktorých veciach môžete byť sami sebe učiteľom?

Láskou k  sebe sa zmeniť z človeka rozumu na človeka srdca

Láska povzbudzuje k presunu vlastného vnímania z hlavy do srdca. Je to podporné, lebo zo slabosti (srdce ju necíti) urobí silu (srdce vycíti, ako na to).

❤ Čo je vašou slabosťou? A teraz sa na ňu pozrite z pohľadu srdca a toho, čo sa za ňou skutočne skrýva.

Zbaviť sa závislosti od názoru iných ľudí

Viete, že nedokážete vyhovieť všetkým. Ani sa im zavďačiť. Ani si ich získať iba tým, že sa prispôsobíte a placho stiahnete. Nestarať sa toľko o názor druhých povzbudzuje k odvahe a smelosti.

❤ Na kom si toto môžete skúšať a trénovať?

Nasýtiť sa láskou

Neočakávajte lásku od iných, v prvom rade dávajte niečo sebe. Túžba iného človeka obdarovať vás láskou vzniká vtedy, keď ste sami nasýtení láskou.

❤ Učte sa preciťovať mantru sebalásky: „Mám sa rád a dovolím si byť milovaný.“

Lebo ako vystihol Oscar Wilde: „Milovať seba samého je začiatok celoživotnej vášne.“

Janette Šimková  pomáha hľadať odpovede na otázky súvisiace s rozvojom vašej osobnosti

www.lifekoucing.sk 

womangalérie VŠETKY