SPÄŤ
Sendviče

Hrianky s pečeňovým syrom

Od: Pavol Cvengroš 4.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Energetická hodnota jednej porcie: 400 kcal, 1690 kJ

Suroviny (rozpočet na 6 kusov):

6 plátkov čierneho chleba, 35 dkg na plátky nakrájaného pečeňového syra, 8 plátkov korenistého tvrdého syra, 1 malá čínska kapusta, ½ kg cibule, 3 rajčiny, pažítka, soľ, mleté čierne korenie, olej, múka, maslo, mletá paprika, rasca

Postup:

Cibuľu očistíme, nakrájame na plátky hrubé asi 1 – 2 mm a osušíme ich servítkou. Potom pováľame cibuľu v zmesi z múky a asi 1 čajovej lyžičky mletej papriky. Nalejeme olej do panvice alebo hrnca do výšky približne 2 cm a rozpálime ho. Strasieme y cibule prebytočnú múku, vložíme do oleja a pečieme do zlatožlta. Počas pečenia cibuľu viackrát pomiešame vidličkou. Vyberieme z oleja a necháme odkvapkať. Nakrájame čínsku kapustu na tenké rezance, umyjeme prevaríme v mierne osolenej vode, scedíme, opláchneme studenou vodou a necháme odkvapkať. Potom speníme čínsku kapustu na 1 polievkovej lyžici masla, osolíme, okoreníme a pridáme na hrot noža pomletej rasce. Vyrežeme stonkové časti z rajčín, nakrájame na plátky hrubé približne ½ cm. Krátko opečieme pečeňový syr na malom množstve oleja a necháme odkvapkať. Opečieme chlieb v hriankovači a potrieme natenko maslom.

Každú hrianku obložíme: pečeňová paštéta, plátky rajčín, čínska kapusta, syr. Hrianky vložíme do predhriatej rúry. Zapekáme ich, pokým sa roztopí syr. Pred podávaním posypeme hrianky opraženou cibuľou a pažítkou.

womangalérie VŠETKY