Základom krásy je mozog

Nie silikón – aj keď je na figúre lepšie vidieť. Brilantne zaglosoval Břetislav Nový, český liečiteľ. Absolútne s ním súhlasím, lebo sme tvorení z toho, čo sú naše myšlienky. A to potom krásne vidno pri tom, keď predvádzame svoj zovňajšok.   

Základom krásy

Túžite byť krásne?

Zázračne jednoduchý tip od Horatia: „Zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom.“ Nič pre farmaceutický priemysel predbiehajúci sa v tom, ako na túžbe po kráse zarobiť ešte viac peňazí. Začať svojpomocne nestojí takmer nič. Mám pre vás 6 tipov, ako si dopomôcť k vyžarovaniu vnútornej krásy, ktorá dokáže prekryť akýkoľvek nedostatok nadobudnutý v genetickej lotérii.

Ste priemerom 5 ľudí, s ktorými sa najčastejšie stretávate

Traduje sa pri osobnom rozvoji. Preto má význam obklopiť sa radostnými a pozitívnymi ľuďmi.

Poznáte to, ako vás niečia zlá nálada dokáže rýchlo stiahnuť dolu. Pokým môžete, vyhýbajte sa vysoko infekčným negatívnym ľuďom. Trúfnite si aj na revíziu medzi priateľmi a hundrošov zo svojho života pomaly vytláčajte. Spotrebujú vašu energiu na to, aby sebe uľavili a u vás odparkovali svoju frustráciu. Pokojne sa obhajujte Randy Pauschom: „Ak by človek desatinu energie, ktorou plytvá na sťažovanie, využil na riešenie problému, bol by prekvapený, ako dobre všetko funguje.“

Zabezpečujte si pohodu smiechom

Keď sa usmejete, dáte do pohybu 17 tvárových svalov. Keď sa srdečne zasmejete, rozhýbete 80 svalov na celom tele. Ak stojíte o mladší výzor, smiechom ho vylepšíte až o 38 %. Smiech má neuveriteľne veľa blahodarných účinkov, ale za všetky jeden kľúčový – predlžuje život! Je dokonca exaktne preukázané, že aj keď máte zlú náladu, dokážete si ju okamžite pozdvihnúť, ak sa donútite zasmiať. Na silu to síce nie je ono, ale mozog nerozozná či je to skutočné, alebo sa o to snažíte. Keď máte aspoň 90 sekúnd mimiku v úsmeve, vyplavia sa endorfíny. Nepoznám lepší spôsob od smiechu, ako sa rýchlo zbaviť stresu, úzkosti alebo pochybností.

Prechovávajte k sebe úctu

Jediná osoba, ktorá je pri vás nepretržite po celý život, ste vy sami. Oplatí sa preto myslieť na to, že máte žiť, pokým ste na žive – tu a teraz. Žiadne neskôr, keď budete niekým lepším a príde lepšia príležitosť. Tá býva maskovaná, aby s vami hrala hru na kto z koho. Hádajte, kto vyhrá, keď budete zbytočne veľa otáľať! Na podporu samých seba nie je potrebné nič nákladné. Stačí sa k sebe správať v každej situácii láskyplne, alebo aspoň zhovievavo. A viete, čo vás urobí ešte silnejšími? Keď sa budete povzbudzovať do nových výziev namiesto sabotovania vlastných túžob!

Atraktívnosť nezávisí od krásnej postavy

Ten, kto má dobrý pocit zo svojho tela, vyžaruje pozitívnu energiu. Vyplatí sa nachádzať spôsoby, ako sa cítiť dobre vo svojom tele aj kvôli vzhľadu, ale najmä kvôli pocitom! Kamarátstvo so svojím telom sa stará o rovnováhu a prímerie. Nemusíte telo obviňovať, že môže za to, že tá sukňa z výkladu vám nesadla. Niekde na vás čaká taká, ktorá je stvorená pre vás.

Okrem toho viete vždy dbať na správne držanie tela a chôdzu. Nielen preto, že to lepšie vyzerá, ale aj preto, že dynamická schôdza a rovné držanie tela ovplyvňujú náladu. Také šikovné placebo, ktoré veľa nestojí a dobre to vyzerá aj v odraze vo výklade.

Základom krásyObklopte sa tým, čo milujete

Obklopte sa všetkým tým, čo vám pozdvihuje náladu a robí potechu na duši. Doprajte si čokoľvek, čo na vás zapôsobí ako doping, pravdaže, legálny. Z môjho pohľadu: vône, farby, doplnky, hudba, knihy, pohyb, tvorenie, jedlo, kúpeľ, masáž, prechádzka v prírode… čokoľvek, čo vás povznesie nad stereotyp. A neopovážte sa mať výčitky svedomia, že si dopriavate trochu roztopaše. Ste predsa taká dôležitá, že si to zaslúžite. Keď pochybujete o tom, či si to zaslúžite, pristavte sa pri tom. Najskôr sa potrebujete naučiť venovať si pozornosť a rozmaznávať sa. Nikto to pre vás nevie urobiť, kým to nenatrénujete sama na sebe.

Janette Šimková  pomáha hľadať odpovede na otázky súvisiace s rozvojom vašej osobnosti

www.lifekoucing.sk